Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  План економічного розвитку району
 
 
ПРОГРАМА
соціально-економічного розвитку
Прилуцького району на 2006 рікIV. Соціальна сфера

4.1. Доходи населення та заробітна плата

Протягом поточного року соціальна політика була спрямована на забезпечення зростання доходів населення та підвищення рівня життя.

Так, у 2005 році збільшилась середня заробітна плата в районі( станом на 1.12.2005) по відношенню до відповідного періоду минулого року на 15,6 % ( з 396,93 грн. у 2004 році до 459,0 грн. у 2005 році). Збільшилась мінімальна заробітна плата в порівнянні з відповідним періодом минулого року з 237 грн. у 2004 році до 332 грн. з 1 вересня 2005 року.

Середньомісячна заробітна плата працівників зайнятих у промисловості збільшилась на 3,3 % (з 374,74 грн. у 2004 році до 387,17 грн. у 2005 році).

Середньомісячна заробітна плата працівників с/г збільшилась на 21,8 % ( з 363,62 грн. у 2004 році до 443,02 грн. у 2005 році).

Середньомісячна заробітна плата працівників зайнятих у будівництві збільшилась на 1 % (з 537,23 грн. у 2004 році до 542,53 грн. у 2005 році).

Слід відмітити, що середня заробітна плата одного штатного працівника в районі протягом року збільшилась на 62,07 грн. і поступово наближається до установленого законодавством прожиткового мінімуму для працездатної особи( 453 грн.). Але, частка працівників, у яких нарахована заробітна плата нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи в районі становить 59 %.

Заборгованість із виплати заробітної плати в районі протягом 2005 року збільшилась на 1730,0 тис .грн. ( з 387,1 тис. грн. станом на 01.01.2005 року до 2117,1 тис. грн. станом на 01.01.2006 року). Аналізуючи стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати слід відмітити, що протягом року кількість підприємств - боржників зменшилась з 8 до 1 одиниці. Протягом року заборгованість із виплати заробітної плати повністю погасили такі підприємства як: ДГ Прилуцької дослідної станції, ЗАТ БМУ "Спецмонтаж", Райспоживспілка, Дідівське споживче товариство, ТОВ "Прилуччина", СТОВ "Продресурси", АФ "Погребівська", санаторій "Берізка".

Складним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП "Пожспецмаш", не зважаючи на те, що райдержадміністрацією неодноразово направлялись листи в міжрайонну прокуратуру, прокурору області з метою притягнення до відповідальності керівників підприємств - боржників згідно чинного законодавства.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві виникла в зв'язку з важким фінансовим станом підприємства, відсутністю держзамовлень на пожежну техніку, що в свою чергу гальмує зростання середньої заробітної плати працюючих заводу і негативно впливає на показник середньої заробітної плати по району .

Зростання заробітної плати в сільському господарстві стримується в зв'язку з низьким попитом на продукцію сільськогосподарського виробництва. Затримка росту заробітної плати в промисловому секторі економіки пов'язано з нестабільною роботою окремих підприємств району, відсутністю сировини для переробки на підприємствах.

Також негативно впливає на ріст середньої заробітної плати те, що цілий ряд підприємств району не дотримуються мінімальних гарантій в оплаті праці, встановлених чинним законодавством України, положень Галузевих та Регіональних угод.

З метою поступового наближення розміру середньої заробітної плати до прожиткового мінімуму та підвищення грошових доходів населення, частки оплати праці до середнього рівня по області необхідно продовжити практику збільшення фонду оплати праці відповідно до обсягів виробництва ( на кожен відсоток росту обсягів виробництва не менше, як на 1% збільшувати фонд оплати праці) під час укладання колективних договорів; дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці згідно чинного законодавства, дотримання положень Генеральної угоди, а також повне погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В 2006 році зростання грошових доходів населення буде забезпечуватись за рахунок росту заробітної плати, пенсій, а також від продажу сільгосппродуктів та підприємницької діяльності.

Основні завдання на 2006 рік:

- забезпечення більш дійового контролю за своєчасністю і правильністю заключення колективних договорів та дотримання норм Генеральної і Галузевих угод, забезпечення мінімальних державних соціальних гарантій;
- забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості з її виплати.

4.2. Зайнятість населення та ринок праці

Соціально - економічна ситуація на ринку праці в районі протягом 2005 року змінилась дещо на краще, але в цілому ще залишається складною. Ринок праці у порівнянні з аналогічним періодом 2004 року зменшився з 4603 чоловік і становить 4220 чоловік. У 2005 році ринок праці поповнили 2444 чоловіки проти 2536 за аналогічний період минулого року.

В зв'язку з ліквідацією структур соціальної сфери на селі без роботи в основному залишаються вчителі, медперсонал, кухарі, вихователі, працівники культури, працівники сфери обслуговування, які змушені перебувати тривалий час на обліку в центрі зайнятості з причини відсутності відповідної роботи.

Проблема безробіття криється в недостатній кількості вакантних місць на ринку праці. Навантаження на 1 робоче місце протягом звітного періоду становило 20-30 чол. Заповнення вакансій здійснюється протягом 10 днів. В середньому забезпечення безробітного робочим місцем здійснюється протягом 3 місяців.

По зменшенню напруги на ринку праці проводиться постійна робота.

В районі впроваджена єдина технологія обслуговування незайнятого населення та єдина інформаційна автоматизована система, що дає змогу збільшити обсяг послуг, які надаються центром зайнятості незайнятому населенню та роботодавцям.

Активно ведеться в районі інформаційно-профорієнтаційна робота. З метою поліпшення цієї роботи створено відеофільми про організацію профнавчання та перенавчання незайнятого населення в регіоні за різними професіями, які постійно демонструються на семінарах з техніки пошуку роботи. Також працює профінформатор та щоденно проводяться профінформаційні семінари.

Роботодавцям постійно надаються інформаційно-методичні консультації по підготовці та заповненню відповідної документації по реалізації державної політики зайнятості.

З початку року проведено 2 семінарських заняття з головами сільських та селищних рад та ряд круглих столів, на яких вивчались питання:

" Роль органів місцевого самоврядування в розв'язанні проблемних питань зайнятості мешканців територіальної громади у 2005 році.
" Паспортизація територій, проект двосторонньої угоди між сільськими(селищними) радами та міськрайонним центром зайнятості по реалізації державної політики зайнятості населення на території сільських, селищних рад на 2005 рік.
" Виконання доручення Президента України від 29.03.05р. № 1-1/180 щодо вжиття невідкладних заходів по розширенню сфери прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць та легалізації існуючих.

Протягом 2005 року були працевлаштовані на вільні та новостворені робочі місця 1489 мешканців району, що на 233 чоловіки більше ніж за аналогічний період минулого року.

Станом на 01.01.2006 року створено 612 нових робочих місць, що на 225 нових робочих місць більше проти аналогічного періоду минулого року ( станом на 01.01.2005 року було створено 387 нових робочих місць), та складає 109,3% від запланованого програмою зайнятості згідно додаткового завдання.

На існуючих підприємствах створено 319 нових робочих місць, фізичними особами створено 136 нових робочих місць, юридичними - 11 нових робочих місць, за трудовими договорами -157 нових робочих місць.

На дотаційні робочі місця працевлаштовані 22 мешканця району, як і передбачалось районною програмою зайнятості населення. Для підвищення конкурентноздатності робочої сили шляхом профнавчання та перенавчання планувалось перенавчити 130 чоловік, на даний час пройшли профнавчання 177 чоловік. Планувалось на 2005 рік залучити до участі у громадських роботах 510 безробітних, на даний час до участі у таких роботах залучено 574 чоловіки з числа безробітних. Станом на 01.01.2006 року 53 чоловіки отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, програмою зайнятості планувалось надати виплату 50 мешканцям району.

Програма зайнятості населення на 2005 рік виконана:

- по працевлаштуванню - на 138,5 %;
- по виплаті одноразової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю -
- на 106%;
- по залученню до участі у громадських роботах - на 112,5 %;
- по професійному навчанню - на 136,1 %;
- по створенню нових робочих місць - на 109,3 %.

Щоб запобігти зростанню ринку пропозиції робочої сили за рахунок майбутніх випускників 11 березня цього року проведено "Ярмарок кар'єри" для випускників шкіл, в якому прийняли участь близько 500 молодих людей. Протягом дня школярі Прилуцького регіону мали змогу зустрітися і поспілкувалися з представниками учбових закладів області, міст Києва, Суми, Херсону та Рівного, роботодавцями, спеціалістами у справах молоді, взяли участь у тестуванні на предмет професійної спрямованості, а також отримали юридичні консультації, поради психолога, тощо.
Основні завдання програми зайнятості населення на 2006 рік:

- забезпечення ефективного використання наявних та створення нових робочих місць у сільській місцевості;
- посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;
- додержання законодавства про працю та детінізацію відносин у сфері зайнятості;
- підвищення трудової активності населення, якості та конкурентоспроможності найманої робочої сили;
- забезпечення розвитку та підтримки підприємництва, самостійної зайнятості населення;
- забезпечення соціальних послуг безробітним громадянам через службу зайнятості;
- сприяння зайнятості інвалідів та інших неконкурентоспроможних верств населення на ринку праці.

Реалізація Програми зайнятості на 2006 рік дозволить досягти:

" Відновлення попиту на робочу силу з боку роботодавців;
" Створення 570 нових робочих місць, з них 25 за рахунок дотацій роботодавцям з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в т.ч. 20 для мешканців села та 45 шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, з них 40 для мешканців села;
" Працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця 1230 безробітних, в т.ч. 950 - сільського населення;
" Збільшення чисельності працюючих за рахунок детінізації зайнятості населення;
" Підвищення конкурентноздатності робочої сили шляхом профнавчання та перенавчання 150 безробітних;
" Залучення до участі у громадських роботах 570 безробітних.

4.3. Соціальне забезпечення

Протягом 2005року відділом субсидій адресної та соціальної допомоги надано різних видів допомоги 2089 сім'ї на 2675,1 тис.грн. та субсидій 2586 сім'ям на 560,2 тис.грн.

Надання допомог у порівнянні з відповідним періодом 2004 року збільшилося на 15,3 % по кількості сімей та на 41,1 % по обсягу виплат. Питома вага виплачених у 2005 році коштів на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та одноразову допомогу при народженні дитини в загальному розмірі виплачених у 2005 році складає відповідно 22,0% та 16,% тоді як за 12 місяців 2004 року частка цих виплат складала відповідно 15,7 % та 1,84 %. Зріс розмір одноразової допомоги при народженні дитини. Якщо одному отримувачеві одноразової допомоги при народженні дитини за 12 місяців 2004 року виплачено в середньому 257,14 грн., то за відповідний період 2005 року - 3482,7 грн. Турбота держави про добробут підростаючого покоління та контроль за використанням коштів, призначених для його покращання спонукає молоді сім'ї до збільшення народжуваності та більш розсудливого використання отриманої від держави допомоги.

Темп зниження кількості сімей, що отримують субсидію та розміру призначених субсидій за вказаний період становить відповідно 41,6 та 54,3 відсотків.

Значно зменшився середній розмір субсидії на одну сім'ю , так, якщо у 2004 році в середньому кожна сім'я, якій було призначено субсидію на тверде паливо отримала в середньому 311,82 грн., то в 2005 році - 147,15 грн., що становить 48,9% проти минулорічного періоду.

Протягом 2005року відділом у справах інвалідів та персоніфікованого обліку надано ветеранам війни пільг по оплаті житлово-комунальних послуг на суму 831,2 тис. грн., що в порівнянні за відповідний період 2004 року збільшилось на 1,5%. Також надано послуг по оплаті твердого палива на суму 565,7 тис. грн., що збільшилось в порівнянні з 2004 роком на 4%. З 5 листопада по 5 грудня надавалась пільга на придбання скрапленого балонного газу (29,5 тис. грн.). . Після надходження в грудні 2005 року з Міністерства фінансів роз'яснення було призупинено надання пільг по оплаті скрапленого балонного газу за рахунок субвенції з державного бюджету. Встановлено граничну межу по наданню пільг на тверде паливо в сумі 442,00 грн. за 1 т. Відділом персоніфікованого обліку надавалися пільги по іншим видам послуг на суму 122,8 тис. грн., що в порівнянні з 2004 роком збільшилось на 2,3%.

Крім ветеранів війни надавались пільги ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ. Цій категорії пільговиків надано пільг за 12 місяців 2005 року на суму 16,0 тис. грн., що в порівнянні з відповідним періодом 2004 року збільшилось на 3,3%. За 2005 рік надано пільг ліквідаторам та постраждалим від Чорнобильської катастрофи по оплаті житлово-комунальних послуг , на придбання твердого палива та на інші пільги на суму 52,1 тис. грн., що в порівнянні з відповідним періодом 2004 року збільшилось на 2%.

За рахунок субвенції з державного бюджету за 12 місяців 2005 року перевезено 83465 пасажири на пільгових умовах на суму 441,4 тис. грн. за відповідний період 2004 року перевезено 65300 пасажирів пільгової категорії на суму 368 тис. грн., тобто відбулося збільшення на 1,2%.

Відділом у справах інвалідів та персоніфікованого обліку управління праці занесено до єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги 10841 особу. Створено особові справи на кожного пільговика. За даний період повернуто до державного бюджету 17,0 тис. грн. за незаконно отримані пільги.

На 2006 рік плануються виплати допомог і компенсацій постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи на загальну суму 440,4 тис. грн.

З метою забезпечення ефективного використання бюджетних коштів в 2005 році відповідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.07.2004 № 147 "Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" управління праці перейшло на нову, спрощену систему соціальних виплат постраждалим громадянам - безпосередньо через орган праці та соціального захисту населення без посередництва підприємств, установ і організацій, де вони працюють або працювали.

За 12 місяців 2005 року забезпечено інвалідів безкоштовно автомобілями "Таврія" 9 чоловік. 26 інвалідів одержали санаторно-курортні путівки - це на 1,6 % більше ніж за 2004 рік, 35 інвалідів одержали інвалідні коляски, всі хто перебував на черзі забезпечені на рівні 2004 року. Видано засобів реабілітації 34 шт. - це на 1,0 % більше ніж за минулий рік.

185 інвалідів одержали грошову допомогу - на суму 7716 грн. - на 68% більше ніж у минулому році, 145 інвалідам виплачена компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку (виплачена компенсація у 2004 - 2005 роках всім інвалідам, хто на це має право).

Для соціальної підтримки пенсіонерів та інвалідів, вирішення їх житлових проблем в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації працює територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

На обліку в територіальному центрі перебуває 1895 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

Соціальними працівниками, яких у штаті 93 чоловіки, обслуговуються вдома 1120 громадян, з них 212 інвалідів, яки потребують постійного стороннього догляду.

Працівниками соціальної служби надається підопічним 46 різновидів послуг.

Територіальний центр надає речову, продуктову та грошову допомогу інвалідам, малозабезпеченим пенсіонерам. За 12 місяців 2005 року отримали благодійну допомогу 1571 чоловік на загальну суму 38000 гривень. Ця робота стала можливою за підтримки керівників підприємств, установ, благодійних фондів.

Щороку безробітні громадяни беруть участь в організації оплачуваних громадських робіт з догляду за одинокими престарілими. В територіальному центрі в поточному році працювало 64 безробітних громадян, які на даний час працюють по наданню послуг одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам та іншим незахищеним громадянам.

Важливим напрямком роботи територіального центру є волонтерська допомога немічним людям похилого віку та інвалідам. В районі працює 266 волонтерів, які надають практичну повсякденну допомогу пенсіонерам та інвалідам району.

Відкрито стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. В ньому проживає 26 одиноких.
Перелік державних цільових та регіональних програм, виконання яких передбачається у 2006 році :

1. "Комплексна програма забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності"
2. "Програма зайнятості населення"
3. " Обласна програма соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі"
4. "Поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища"
5. " Програма професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями"

Пріоритетним напрямом Стратегії подолання бідності в Україні у 2006 році має стати завершення створення єдиної бази даних щодо одержувачів усіх видів соціальної допомоги та послуг, а також перехід до призначення всіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою (Додаток 1).Додаток
Перелік державних цільових та регіональних програм ,
фінансування яких передбачається у 2006 році за рахунок бюджетних коштів


тис.грн.

КФКНазва видатків Проект бюджету на 2006 рік
123
090405 Надання субсидій на житлово-комунальні послуги ,тверде паливо та скраплений газ громадянам району 900,0
Тверде паливо та скраплений газ громадянам району 1055,0
090302 Надання допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами 120,0
090304 Надання одноразової допомоги при народженні дитини 1068,0
090303 Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.576,0
090305 Допомога на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням. 120,0
090306 Допомога одинокій матері 360,0
090401 Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям 1326,0
091300 Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам 72,0
Відшкодування різниці між розміром державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та пенсією (соціальною пенсією)192,0
090412 Компенсаційна виплата за надання соціальних послуг 21,1
090412 Стипендія громадянам, яким виповнилося 100 і більше років 6,0


Основними цілями та пріоритетами в 2006 році є докладання максимуму зусиль для використання в інтересах чорнобильців усіх наявних можливостей для забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Для поліпшення добробуту, підвищення матеріального рівня, з метою соціального захисту населення необхідне повне та своєчасне фінансування з державного бюджету всіх цільових програм.

Для соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерством праці та соціальної політики розробляється Порядок відшкодування втраченого заробітку, який вони мали до ушкодження здоров'я, якщо захворювання або каліцтво, отримані під час ліквідації наслідків привели до стійкої втрати професійної працездатності.

Підготовлено проект урядового рішення про підвищення одноразової компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами, та сім'ям, що втратили годувальника.

4.4 - Демографічна ситуація

Характеризуючи демографічну ситуацію в районі, слід відмітити, що вона продовжує бути складною.

Середньорічна чисельність наявного населення зменшується. До кінця року очікується зменшення чисельності у порівнянні з минулим роком на 1,6%, аналогічна тенденція прогнозується і на наступний рік. Природний рух населення такий: народилось з 1 січня по листопад 2005 року 268 чоловік, померло за цей період 1032 чоловіки.

Природний приріст від'ємний - 764 особи. Смертність перевищує народжуваність у 4 рази.

Розрахункова чисельність середньорічного наявного населення Прилуцького району за 2004 рік - 43,4 тис. чоловік. По очікуваним даним на 2005 рік - 41,9 тис. чоловік, а по прогнозу на 2006 рік - 41,2 тис. чоловік.

4.5. Пенсійна реформа

У 2005 році робота управління Пенсійного фонду України в Прилуцькому районі була спрямована на виконання завдань визначених Президентом України та Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, підвищення реального розміру пенсій, зміцнення фінансової бази Пенсійного фонду України та удосконалення пенсійного забезпечення.

У зв'язку зі змінами в законодавстві 20 разів здійснювались перерахунки пенсій різним категоріям пенсіонерів, проведена індексація пенсій, здійснена виплата різниці між розміром державної соціальної допомоги та пенсією 74 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, відновлена виплата соціальної пенсії 5 дітям-інвалідам віком від 16 до 18 років. Перевірена доцільність переходу інвалідів війни, сімей загиблих, інвалідів ІІ та ІІІ груп на інший вид пенсії.

З 12 січня поточного року майже 15,2 тис. пенсіонерам перераховані пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України. З 1 березня забезпечено проведення перерахунків пенсій більш ніж 548 пенсіонерам на коефіцієнт, який відповідає 20% темпів зростання середньої заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком.

Станом на 01.01.2006 року середній розмір пенсійної виплати в районі становить 385,45 грн. У порівнянні з початком року її розмір збільшився на 28,7%.

За 2005 рік в районі призначено 508 нових пенсій, проведено 36153 поточних перерахунки у зв'язку зі зміною заробітної плати, стажу роботи та іншими підставами.

Протягом січня - грудня 2005 року забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги в повному обсязі. Місячна потреба в коштах на виплату пенсій зросла на 1334,9 тис. грн., або 26,8% більше порівняно з 2004 роком і місячна становить 6310,8 тис. грн. Потреба в коштах буде збільшуватись і надалі.

Район є дотаційним щодо фінансування пенсій. Забезпеченість власними коштами до загальної потреби становить 14,4%, у 2004 році 20,9%.

Залишається значною заборгованість підприємств і організацій зі сплати страхових внесків, яка станом на 01.01.2006 року становить 1301,5 тис. грн.

Стан виплати заробітної плати безпосередньо впливає на виплату пенсій. Станом на 01.12.2005 року підприємства всіх форм власності заборгували своїм працівникам 2817,6 тис. грн.

Обов'язковими передумовами зростання надходжень до Пенсійного фонду України є своєчасні розрахунки роботодавців зі своїми працівниками, та забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці.

Запровадження пенсійної реформи на 2006 рік передбачає механізм збільшення пенсійних виплат залежно від загального рівня матеріального добробуту суспільства.


4.6 Житлова політика

4.6.1 Розвиток будівництва та забезпечення населення житлом

Власними силами підрядних організацій виконано будівельних робіт на суму 4105,0 тис. грн..

Філією "Прилуцька ДЕД" ДП "Чернігівський облавтодор" в поточному році виконаний ремонт та облаштування шляхових мереж району на суму 2583,0 тис. грн, що на 22 % більше в порівнянні з минулим роком.

За рахунок податків з власників транспортних засобів філією "Прилуцька ДЕД" в 2005 році в 3 селищних та 29 сільських радах виконано ямковий ремонт внутрігосподарських доріг, грейдерування узбіч та установку дорожніх знаків на суму 165,7 тис.грн.

За рахунок власних коштів населення за 2005 рік в районі введено до експлуатації 19 індивідуальних житлових будинків загальною площею 2276,0 м2 , що на 83% більше ніж у 2004 році.

На виконання програми "Власний дім" з Чернігівським обласним фондом підтримки індивідуальних забудовників на селі укладено 67 угод по отриманню пільгового кредиту для прокладання вуличних газопроводів та газифікації власних осель населенням району, на суму 398,5 тис. грн., (згідно розподілу коштів Державного і обласного бюджетів на 2005 рік передбачалось 137,0 тис. грн.). В 2005 році фондом профінансовано 370,0 тис. грн., що на 18% більше минулорічного кредитування. Згідно договору райдержадміністрацією до Фонду перераховано 23,0 тис. грн

За рахунок коштів ВАТ "Укрнафта" (передбачено 900 тис. грн.) проводяться роботи з проектування та будівництва підвідних газопроводів до сіл району. Завершене будівництво газопроводу до села Знам'янка, протяжністю 2,1 км, та с. Канівщина протяжністю 4,1 км. Розпочаті роботи по будівництву газопроводів до сіл Мазки та Густиня.

За рахунок власних коштів населення збудований і введений в експлуатацію підвідний газопровід до с. Стасівщина протяжністю 2,2 км і збудовано 3,5 км вуличних мереж.

Взагалі за власні кошти населення в районі збудовано 44,5 км газових мереж (села Знам'янка, Погреби, Обичів, Стасівщина, М. Дівиця, Ковтунівка та інші).

Також за рахунок власних коштів населення в житловому фонді смт. Ладан влаштовано автономне газове опалення в 38 квартирах.

За кошти обласного та районного фондів охорони навколишнього природного середовища на території чотирьох сільських рад вивезені та знешкоджені 11,06 тонн невпізнаних отрутохімікатів, витрачено 145 тис.грн. в тому числі з районного бюджету 65 тис. грн. Така практика потребує продовження і в наступному році, так як на території району залишається близько 70,0 т. небезпечних відходів на 27 об'єктах.

Виконано капітальний ремонт шатрової покрівлі районного будинку культури (с. Дідівці), поточні і капітальні ремонти приміщень Центральної і Линовицької районних лікарень, капітально відремонтовані шатрові покрівлі в 3-х школах, проведений ремонт дитячого садка в с. Дідівці.

Тривалий час не вирішуються питання ремонту автодоріг Боршна-Валки - Смош - Ряшки та Линовиця - Бубнівщина - Білошапки - Крутоярівка та проведення газифікації сіл.

До програми соціально-економічного розвитку Чернігівської області райдержадміністрацією неодноразово надавалась пропозиція по фінансуванню капітального ремонту автодоріг сполученням Боршна - Валки - Смош - Ряшки та Линовиця - Білошапки. Але ці роботи не виконувались в зв'язку з обмеженістю коштів в державному бюджеті. Дороги на даний час знаходяться в незадовільному стані, що становить під загрозу автотранспортне сполучення між населеними пунктами та забезпечення життєдіяльності населення.

Не завершене будівництво підвідного газопроводу до села Яблунівка.

На 2006 рік за рахунок усіх джерел фінансування необхідно завершити будівництво та ввести до експлуатації підвідні газопроводи до с. Яблунівка, Мазки, Густиня, які по різних причинах не завершені в 2005 році.

Розпочати будівництво підвідних газопроводів до с. Петрівка, Удайці, Смош, Ряшки.

Провести капітальний ремонт автодоріг Боршна - Валки - Смош -Ряшки та Линовиця - Бубнівщина - Білошапки - Крутоярівка.

4.6.2 Житлово-комунальне господарство

За звітний період поточного року в відомчому житловому фонді смт. Ладан за рахунок власних коштів населення переведено на автономне газове опалення 38 квартир.

Значна робота з населенням проводиться на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2005 року №664 по розрахункам з погашення заборгованості держави за знеціненими грошовими заощадженнями громадян в установах Ощадбанку колишнього СРСР шляхом погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Станом на 20.12.2005 року по підприємствам району, що надають житлово-комунальні послуги населенню, визначено до погашення суму 108,64 тис. грн., проведено розрахунки з споживачами на суму 107,0 тис. грн.

Здійснюючи повноваження в галузі житлово-комунального господарства, районна державна адміністрація приділяє належну увагу підготовці об'єктів соціальної сфери, відомчого житла та промислових підприємств до експлуатації в осінньо-зимовий період 2005-2006 років.

Об'єкти житлово-комунального господарства району підготовлені до опалювального сезону 2005-2006 років.

Значну увагу питанню проходження опалювального сезону приділяє керівництво ДП "Пожспецмаш". Постійно надається допомога в проведенні поточних ремонтів систем тепло-водопостачання житлового фонду.

Підприємство не має заборгованості за електроенергію і повністю проведені розрахунки за природній газ, укладено договір для газопостачання, не дивлячись на те, що утримання житлово-соціальної інфраструктури для ДП "Пожспецмаш" є збитковим.

Головною проблемою, що стримує розвиток соціальної сфери в галузі житлово-комунального господарства є відсутність коштів, як бюджетних, так і діючого підприємства. Обмежена матеріально-технічна база, застаріле обладнання і техніка не дають можливості розвитку.

Відомчий житловий фонд ДП "Пожспецмаш" і соціальна сфера смт. Ладан за відсутністю коштів на даний час не передані в комунальну власність територіальної громади селища (на передачу необхідно близько 6.5 млн.грн.) .

За умови передачі в 2006 році соціальної сфери селища Ладан в комунальну власність громади необхідно буде виконати наступні заходи:

1. Реконструкція системи теплопостачання та гарячого водопостачання по вул. Миру, Дзержинського, Горького .
2. Реконструкція системи гарячого водопостачання по вул. Миру №17А,19А, 75А.
3. Реконструкція системи водопостачання по вул. Ватутіна, Шевченка, Заводська.
4. Реконструкція системи каналізації (від КНС-1 до очисних споруд).
5. Заміна системи зливної каналізації по вул. Миру та вул. Низова.
6. Реконструкція КНС-1смт. Ладан. - Об'єкт включений до фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2006 рік.
7. Будівництво підпірної стінки для ліквідації зсуву грунту від житлових будинків №30,32 по вул. Заводській смт. Ладан.
8. Відновлення підвідних ліній електромереж до житлових будинків №37А, 75А, 73, 17А, 19А по вул. Миру.
9. Реконструкція КНС та каналізаційного колектора від школи та лікарні смт. Линовиця.
І. Аналіз економічного і соціального розвитку району у 2005 році

ІІ. Цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку району у 2006 році.

ІІІ. Шляхи розв'язання головних проблем, що стримують розвиток економіки і соціальної сфери в районі та засоби досягнення поставлених цілей

V. Гуманітарна сфера

VI. Природокористування та безпека життєдіяльності людини

VII. Науково-технічна та інноваційна сфера

VIII. Паливно-енергетичний комплекс

IX. Промисловість

X. Виробництво споживчих товарів та послуг

XI. Агропромисловий комплекс

XII. Транспортно - дорожній комплекс

XIII. Зв'язок та інформаційні технології

XIV. Інвестиційна діяльність

XV. Фінансові ресурси

XVI. Закупівля продукції ( товарів, робіт, послуг) за державні кошти

XVII. Реформування відносин власності

XVIII. Розвиток підприємництва та реалізація регуляторної політики

XIX. Розвиток ринкової інфраструктури

XX. Підвищення якості державного управління

XXI. Зовнішньоекономічна діяльність

XXII. Основні показники програми соціально-економічного розвитку Прилуцького району на 2006 рік

XXIII. Заходи районної державної адміністрації щодо забезпечення виконання завдань Програми соціально-економічного розвитку Прилуцького району на 2006 рік<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa