Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
До районної влади звернулись - і вона допомогла
17.03.2009

РІЗНІ ФОРМИ РОБОТИ – ЩОБ ЗАХИСТИТИ ЛЮДЕЙ
Пригадуєте, як було раніше? Треба город зорати, привезти дров, виписати лісу на будівництво хати чи вирішити безліч інших господарських проблем – ішли селяни до завфермою, зав гаражем, бригадира тракторної бригади, голови колгоспу і, як правило, прохання задовольнялись. Та часи ті давно минули. І тепер на селі єдина керівна інстанція – сільська чи селищна рада, яка зі своїм куцим бюджетом спроможна здебільшого хіба що вислухати відвідувачів та порадити, у який кабінет чи офіс краще всього постукати... І тоді останньою інстанцією, єдиним промінцем надії на допомогу для сільського люду залишається районна влада в особі райдержадміністрації, яка постійно і систематично проводить роботу щодо створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на звернення, порушених у них проблем, оперативності їх вирішення, забезпечення законних прав та інтересів громадян. 

Для цього упродовж 2008 року застосовувались різні форми організаційно-масової роботи. Зокрема, здійснювались та продовжують здійснюватись щомісячні виїзні особисті прийоми громадян головою райдержадміністрації та його заступниками на території Прилуцького району; продовжується проведення прямих телефонних зв’язків голови райдержадміністрації та його заступників з населенням району; працюють телефони та електронні адреси довіри: 5-03-68, E-mail: rda|pl. cg.ukrtel.net. 

ПОТРІБЕН ДЕРЖАВНИЙ АКТ? ОТРИМУЙ
Протягом 2008 року до райдержадміністрації надійшло 1300 письмових звернень, заяв та скарг від населення, у яких звернулися до органів влади 1913 громадян. Найбільше заяв – від 906 осіб – було із питань врегулювання земельних відносин. Для прикладу, жителя села Єгорівки Миколу Миколайовича Дяченка давно уже непокоїло зволікання із оформленням Державного акта на земельну частку (пай). От і звернувся він до райдержадміністрації з проханням прискорити вирішення цього питання. Відразу ж для цього була створена відповідна комісія, поновлено було акт обстеження земельної ділянки. І невдовзі М.М.Дяченко отримав Державний акт. 

У КРЕДИТУВАННІ ДОПОМОГЛИ, ЦЕГЛОЮ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ, ГАЗ ПІДВЕЛИ
394 звернення, заяви та скарги надійшли до райдержадміністрації по соціально-побутових та особистих питаннях, а 34 - з питань промисловості, будівництва, паливно-енергетичного комплексу, науково-технічного прогресу. Зокрема, Поліні Павлівні Плаван із села Погреби конче потрібні були кошти на газифікацію власної оселі. Порадили жінці звернутися до районної влади. Так вона і зробила. І незабаром була дуже вдячна райдержадміністрації за надану їй допомогу у виплаті кредиту на суму 600 гривень. А пенсіонерка Ганна Андріївна Скребець із селища Линовиці зібралася зробити добудову до свого житла. Та у придбанні будматеріалів на заваді стала фінансова проблема. Нічого не залишалось їй, як попросити допомоги у райдержадміністрації. І вже на початку літа, 23 червня, заявниця була забезпечена цеглою (2 тис. шт.) транспортом ТОВ “Цукровик”. 

Чимало звернень надійшло торік від мешканців Яблунівки, Сухо полової, Малої Дівиці, Погребів, Дубового Гаю, у яких люди просили райдержадміністрацію посприяти в отриманні пільгових кредитів за програмою “Власний дім” на будівництво, газифікацію та придбання житла. Було укладено 132 угоди на пільгове кредитування на суму 840,9 тис. грн. І вдалося прокредитувати заявників на суму 815,8 тис. грн. – це у 2,5 рази більше, ніж у 2007 році. 

Питання, яке не втрачає актуальності, для жителів району – газифікація. З цього приводу до районної влади надходило багато і письмових, і усних звернень. Райдержадміністрація знайшла можливість і посприяла тому, що за минулий рік у районі прокладено 31,3 кілометра газопроводів. Підвідні пролягли до Яблунівки (3,5 км), Заудаївки, 1,1 – у Білорічиці, (1,9 км), а вуличних збудовано 9,8 км у Переволочні, 8,1 – у Смоші, 4 – у Ряшках, 2,5 – у Заудаївці, 0,4 – у Голубівці. 

ІНВАЛІД МРІЯВ ПРО ТЕЛЕФОН. І НАРЕШТІ У НЬОГО – “МОБІЛКА”
З питань транспортного обслуговування населення райдержадміністрація одержала 52 звернення, а щодо роботи зв’язку – 25. І в кожному випадку прагнула допомогти людям. Для жителя села Петрівське Миколи Прокоповича Пасічника телефон був необхідний, як повітря, адже він інвалід І групи. Скільки не звертався у сільську раду – безрезультатно. Спробував шукати підтримки у райдержадміністрації. Просив допомогти забезпеченні якщо не стаціонарним телефоном, то хоча б мобільним. І відразу ж після звернення був забезпечений “мобілкою” за кошти інвестора. 

А ветеран тваринницької галузі, колишня завідуюча фермою, пенсіонерка із села Валки Ніна Іванівна Латун поскаржилася на те, що часто виходить із ладу домашній телефон, без якого їй дуже сутужно. За сприяння районної влади уже через тиждень монтери полагодили телефон, який тепер працює безвідмовно. 

ЛАДАНЧАНИ БІДКАЛИСЬ: ПРОТІКАЮТЬ ДАХИ! І ЇХ відремонтували
Районна влада отримала за минулий рік 65 звернень по житлових питаннях та 28 – з питань комунального та дорожнього господарства, благоустрою. Ліна Вікторівна Пєтухова із селища Ладан, яка мешкає у багатоповерхівці на п’ятому поверсі, бідкалася, що у їх будинку протікає дах. У травні звернулася за допомогою до райдержадміністрації. Завдяки вжитим заходам покрівля на будинку відремонтована. Надходили подібні звернення і від інших мешканців селища. Як результат, проведено торік у Ладані капітальний ремонт дахів багатоквартирних будинків на площі 2100 кв.м, поточний – на 2300 кв.м. 

А жителі окремих населених пунктів скаржились на незадовільне водопостачання. І їх звернення не залишилось поза увагою влади: було полагоджено 800 м водопроводів у Ладані, 1,2 км – у Малій Дівиці, 2 км – у Товкачівці, 0,2 км – у Обичеві, 0,5 км – у Смоші.

На дитячому майданчику біля однієї із багатоповерхівок у Ладані підприємці хотіли в обхід закону побудувати магазин. Та мешканці будинку забили тривогу. Завдяки втручанню райдержадміністрації незаконне будівництво було зупинено. 

Дідівська сільрада мала намір продати на аукціоні підсобні приміщення на території дитсадка. На колективне звернення жителів Манжосівки, Дідівців та Єгорівки оперативно зреагувала районна влада, і ці наміри було зупинено. 

ПРОСИЛА ОДИНОКА МАТИ ПЕНСІЮ – ПРИЗНАЧИЛИ
Із питань праці та соціального захисту населення районна влада отримала 45 звернень. Зокрема, одинока мати Ольга Андріївна Петренко, яка виховує неповнолітню доньку, просила допомогти у призначенні пенсії у зв’язку із втратою годувальника. Пенсію призначено із 16 лютого 2008 року і на сьогодні повністю виплачено. 

ОСОБЛИВА УВАГА – СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИМ
Надійшло торік до райдержадміністрації 17 звернень щодо охорони здоров’я, 5 – щодо освіти, навчання та виховання дітей і молоді, роботи навчально-виховних закладів, 8 – забезпечення законності та охорони правопорядку, 12 – роботи органів місцевого самоврядування, 3 – діяльності політичних партій, профспілок, релігійних та інших громадських організацій, 13 – повернення грошових заощаджень та вкладів, 87 – щодо інших, приватних питань. 

Особливу увагу керівництво райдержадміністрації приділяє розгляду звернень ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб та осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, жінок, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”, інших осіб, котрі потребують соціального захисту, підтримки, та забезпечує першочерговість особистого прийому таким громадянам. 

Людмила ФЕДОРЕНКО, 
начальник відділу контролю райдержадміністрації.
Газета «Прилуччина»<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa