Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
Податківці проти ризиків при відшкодуванні ПДВ
05.06.2009

Минулого тижня в приміщенні Прилуцької ОДПІ відбулася прес – конференція для регіональних ЗМІ на тему „Податківці проти ризиків при відшкодуванні ПДВ” за участі першого заступника начальника інспекції – начальника відділу податкової міліції Прилуцької ОДПІ Дудки В.Д. та заступника начальника інспекції - начальника управління оподаткування юридичних осіб Блідченко В.В. 

В сьогоднішніх умовах, коли банки фактично припинили кредитувати підприємства, відшкодування ПДВ з бюджету – це можливість використати ці кошти для здійснення діяльності, збереження робочих місць і колективу. 

Податок на додану вартість в частині відшкодування є проблемним податком. Тому податкова служба зобов’язана перевірити правильність нарахування сум, заявлених платником до відшкодування з бюджету. Для скорочення термінів проведення перевірок, які обов’язкові при відшкодуванні податку, ДПА України запровадила додаток 5 до декларації з ПДВ, в якому платники податку надають розшифровку всіх контрагентів. Подання платниками ПДВ до податкового органу реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді також значно прискорює процес відшкодування. Як результат: якщо за січень – квітень 2008 року платникам відшкодовано 2054,7 тис.грн., то за аналогічний період цього року – вже 6038,2 тис.грн.; якщо при перевірках за вказаний період минулого року упереджено 553,7 тис.грн. незаконно заявленого до відшкодування податку, то в цьому році - 3124,3 тис.грн. Завдяки автоматизованому співставленню даних податкової звітності з ПДВ перевірки деяких платників зроблені без виходу на підприємство. 

Податківці роблять все від них залежне, аби податок потрапив до державної казни, а не загубився у довгих ланцюжках господарських операцій та схемах мінімізації. Співробітниками відділу податкової міліції в рамках проведення оперативно - профілактичної операції „Яма” у тісній взаємодії з працівниками інших структурних підрозділів Прилуцької ОДПІ та інших правоохоронних органів протягом січня - травня 2009 року було порушено три кримінальні справи стосовно службових осіб суб’єктів господарювання, що постійно заявляють до відшкодування з державного бюджету податок на додану вартість, в тому числі:
- одна за ознаками складу злочинів, відповідальність за які передбачена ст.366 та ст.191 Кримінального кодексу України;
- одна за ознаками злочинів, передбачених ст.ст.364 ч.2 та 66 ч.1 Кримінального кодексу України;
- одна за ознаками злочину, передбаченого ст.366 ч.1 Кримінального кодексу України. 

Протягом вказаного періоду за участю працівників відділу податкової міліції Прилуцької ОДПІ попереджено 2 факти незаконного відшкодування ПДВ, що були задекларовані платниками регіону обслуговування, на загальну суму 3 041,2 тис.грн. 

Одним із способів незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість є використання легальними суб’єктами господарювання, що зареєстровані в Прилуцькій ОДПІ, в своїх схемах фінансово - господарських відносин суб’єктів господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності. 

Співробітниками податкової служби проводиться комплекс заходів, спрямованих на викриття „фіктивних” суб’єктів господарювання. Так з початку 2009 року викрито 4 „фіктивних” фірми. За встановленими фактами проінформовано відповідні правоохоронні органи за місцем їх реєстрації.
Посилення контролю щодо правомірності віднесення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту набуває особливої актуальності, оскільки платники ПДВ мають можливість не відшкодовувати податок з бюджету, а накопичувати суми його від’ємного значення в рядку 26 декларації. 

Підчас платники свідомо створюють некомпенсований податковий кредит, тим самим зменшуючи суму податкових зобов’язань з ПДВ. За результатами проведених працівниками Прилуцької ОДПІ протягом січня – квітня 2008 року перевірок суб’єктів підприємництва суму безпідставно сформованого від’ємного значення рядка 26 зменшено на 97,6 тис.грн., а за відповідний період поточного року – близько 1508,7 тис.грн. Відтак упереджені втрати бюджетних надходжень. 

В масштабах держави суми некомпенсованого податкового кредиту досить значні. Державною податковою адміністрацією України поставлено завдання з’ясувати їх достовірність - адже є ще й такі платники, які, використовуючи недосконалість податкового законодавства, не можуть втриматися перед спокусою залізти до державної кишені і розробляють все нові і нові схеми мінімізації. 

Податковий кодекс, на який очікують як податківці так і платники податків, має усунути неоднозначності – і тоді процес формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ стане прозорим. А наразі податківцям належить багато працювати, аби бюджет країни отримував ПДВ в повному обсязі. В сучасних умовах це особливо важливо.


Прилуцька РДА<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa