Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
Збитки – не завжди наслідки кризи
20.07.2009

Від стану української економіки, наповнення бюджету, і це всі добре розуміють, залежить добробут людей, міць держави. Тому робота працівників Прилуцької ОДПІ спрямована на вирішення на регіональному рівні проблеми, яка існує давно не тільки в нашій країні, а й у розвинених країнах світу і Європейського Союзу – мінімізації податків, і в тому числі приховування реального стану справ за вдаваною збитковістю. 

Кризові явища в економіці, які спостерігалися наприкінці минулого року, в 2009 році спричинили в державі стрімке зростання кількості збиткових підприємств, а відтак, сум задекларованих платниками збитків. Не обійшло це явище і платників податку на прибуток, які обліковуються по Прилуцькій ОДПІ.
На сьогоднішній день відсоток збиткових підприємств до загальної кількості платників податку на прибуток (311) складає 1,9 %. Так, за даними податкової звітності за І квартал 2009 року в порівнянні з 2008 роком кількість збиткових підприємств по м. Прилуки та Прилуцькому району зросла вдвічі (з 3-х до 6-ти), а сума збитків перевищила дані попередньої звітності – більш, ніж у шість разів. 

Але не завжди декларування збиткової діяльності має законне підґрунтя. Працівниками Прилуцької ОДПІ аналізуються фактори, які призводять до збитків, з тим, щоб віднайти правильне рішення і допомогти підприємствам отримувати прибуток, а отже, сплачувати податок до бюджету. При цьому важливо бачити бажання самих керівників підприємств подолати кризу. 

Схеми мінімізації сплати податків виявляються під час перевірок. В результаті заходів, вжитих структурними підрозділами інспекції протягом І півріччя 2009 року, встановлено ряд підприємств, які безпідставно завищили суму задекларованих збитків. Як наслідок, по цим підприємствам податківцями зменшено суму збитків на 3,8 млн. грн. З метою роз’яснення окремих положень чинного законодавства щодо неправомірного завищення валових витрат була проведена співбесіда з посадовими особами одного зі збиткових підприємств. В результаті даним суб’єктом господарювання самостійно зменшено задекларовану суму збитків на 9,3 млн. грн. шляхом подання уточнюючого розрахунку. 

Зазвичай декларування збиткової діяльності має об’єктивні причини. Але ж непоодинокими є випадки, коли збитки створюються штучно, шляхом використання віртуальних фінансових схем, фіктивних фірм та угод тощо, тобто є безпідставними, що має негативні наслідки на наповнення бюджету. Посадові особи, які безпідставно декларують збиткову діяльність, завдають собі ще й моральної шкоди. Протягом І півріччя 2009 року проти посадових осіб „вдаванозбиткових” суб’єктів господарювання, які зареєстровані на території регіону, порушено 3 кримінальні справи. 

Податкова служба сьогодні у відповідності до основних принципів європейської інтеграції декларує відкритість і прозорість у своїй діяльності. Ми розраховуємо на взаємність і від суб’єктів господарювання. Адже громадяни вправі розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу, престижну освіту дітям, належне забезпечення своєї родини, гідний соціальний захист. На це потрібні бюджетні кошти. А імітація збитковості – це, передусім, значні втрати не тільки для бюджету, а і втрата престижу самого підприємства.

Марина Пуштарик, 
начальник відділу адміністрування податку на прибуток 
управління оподаткування юридичних осіб Прилуцької ОДПІ<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa