Головна
Міські оголошення
Робота
Фотогалерея
Форум
 візитівка району  історія  символіка 
 видатні люди  мапа 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk


Новини Прилуччини
Оголошення


Рішення районної ради
Проекти регуляторних актів та рiшень
Архів новин
Пошук новин
 
Довідкова служба
Підписка на розсилку
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

  Новини Прилуччини 
 
В Прилуцькому районі триває обговорення проекту пенсійної реформи
19.01.2011

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Прилуцької райдержадміністрації підготовлені інформаційні матеріали щодо основних напрямів пенсійного реформування із зазначенням телефону спеціальної інформаційної "гарячої" лінії з питань пенсійної реформи для залишення зауважень та пропозицій. 

Також довідковий матеріал щодо заходів реформування пенсійної системи доведено до населення району через інформаційні куточки сільських, селищних рад.
Під час обговорення найчастіше виникають питання щодо вирішення проблеми підвищення пенсійного віку (окремо – для жінок і окремо – для чоловіків), висловлення такої думки, що підвищення пенсійного віку та нормативного страхового стажу – це звуження можливостей працевлаштування тощо. 

Міністерство соціальної політики з цього приводу роз’яснює: 

1. 3 листопада було заявлено, що Україна відмовилася від можливого підвищення пенсійного віку для жінок. Було сказано, що уряд знайшов компенсатори тих доходів, які планувалося отримати до Пенсійного фонду від підвищення пенсійного віку для жінок. Чому ж пенсійний вік все-таки підвищується? Куди поділися „компенсатори”? 

Це питання було найбільш дискусійним.
Головним аргументом проти підняття пенсійного віку в Україні зазвичай називають низьку тривалість життя.
В той же час, як показують наукові дослідження, очікувана тривалість життя для чоловіків в Україні при досягненні 60 років становить 14 років, що наближається до показника інших країн. Для жінок же при досягненні 55 років тривалість життя становить 25 років, що є чи не найвищим показником серед інших країн (Великобританія – 23 роки, Італія – 24,9 років, Німеччина – 20,9 років, Словаччина – 18 років, Угорщина – 20 років). 

Програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 роки передбачено, зокрема, що пенсійний вік для жінок і чоловіків має бути вирівняно (поступово, з кроком 0,5 року за рік протягом 10 років). Відповідно передбачається поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
У той же час на період підвищення віку це буде компенсуватися шляхом збільшення пенсії для жінок на 2,5 відсотка за кожні півроку більш пізнього виходу на пенсію. 

У даний час існує розрив між розмірами пенсій жінок і чоловіків. Для жінок встановлено нижчу межу працездатного віку, вони мають меншу тривалість стажу, заробітна плата жінок в середньому майже на 30 відсотків нижча ніж у чоловіків. Нижча межа пенсійного віку та, відповідно, менша тривалість стажу зумовлюють істотно нижчий розмір пенсії, зумовлюючи більший ризик бідності жінок після досягнення пенсійного віку. Якщо поступово не вирівнювати пенсійний вік для чоловіків і жінок, то із сьогоднішніх 67 % середнього розміру пенсія жінок впаде до 30 або 25 %. 

2. Загострення ситуації на ринку праці у зв’язку із підвищенням пенсійного віку та нормативного страхового стажу – це звуження можливостей працевлаштування, зростання безробіття та погіршення соціального середовища (найчастіше ці проблеми пов'язують з молоддю). Як влада вирішуватиме проблему з працевлаштуванням? 

За експертною оцінкою науковців приріст чисельності населення працездатного віку у зв’язку із підвищенням пенсійного віку для жінок у 2011 році може скласти до 185 тис. осіб. Тобто, враховуючи прогнозні показники рівня безробіття на ринку праці у 2011 році (7,6-8,1%), суттєвого зростання чисельності безробітного населення не має відбутися. Крім того, у цьому році ми спостерігаємо зростання економіки, яке зазвичай супроводжується створенням нових робочих місць. Це має компенсувати незначне зростання пропозиції робочої сили на ринку праці. 

В умовах, коли головним довгостроковим демографічним трендом є процес старіння населення, підвищення пенсійного віку стає абсолютно природним і найбільш адекватним заходом соціально-економічних реформ, без яких вітчизняний ринок праці та пенсійна система мають сумнівні перспективи розвитку. По такому шляху йдуть всі країни, які стикаються з проблемою старіння населення.

Всі бажаючі висловити своє бачення проведення пенсійної реформи, пропозиції, зауваження можуть направити до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької районної державної адміністрації за адресою м.Прилуки,вул. Київська,224, кім.1. 

Можна безпосередньо надсилати зауваження та пропозиції до законопроекту на поштову адресу Мінпраці (вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001, з приміткою „Громадське обговорення”) або на 
електронну адресу: press5@mlsp.gov.ua або pensreform@mlsp.gov.ua

Також працює спеціальна інформаційна “гаряча лінія” з питань пенсійної реформи 0-800-500-392 (в робочі дні з 9 до 18.00, всі дзвінки по Україні безкоштовні) та контакт-центр Пенсійного фонду України : 0-800-503-753, (працює у робочі дні з 8 до 20.00, субота з 8 до 14.00, неділя – вихідний). 


Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації<< повернутися   [версія для друку]

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

TyTa